Idealne piece do wytopu metali kolorowych

Innowacyjne piece nadające się do użycia w branży przemysłowej a także w laboratoriach projektuje Energoel. Można je również stosować w odlewniach, pracowniach złotniczych albo w zakładach przeróbki surowców wtórnych. Wskazane piece najnowszej generacji zbudowane są z elementów o sporej jakości. Z tego względu są niezawodne. Intensywne wymieszanie metalu zapewnia jednolitość stopów, co ma znaczenie przy przetwarzaniu złomów metali. Każdy z piecy jest opisany oraz wskazane są jego parametry techniczne. Pod linkiem  https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ można również sprawdzać elementy z jakich piece są zrobione i wyposażenie.

Nowoczesne piece indukcyjne, wyprodukowane na podstawie sprawdzonych technik gwarantują niskie straty mocy, co redukuje koszty wykorzystania, związane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest oryginalny system IPM , a więc EnergoEl. Pozwala on na maksymalne, zautomatyzowane dostosowanie mocy pieca PDP do zmieniających się warunków wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie zastosowaniem hartowania indukcyjnego, a więc procesu jaki służy utwardzaniu powierzchni elementów ze stali i innych stopów, wykorzystującego zjawiska grzania prądem elektrycznym. To zapewnia stabilność powierzchni pieca, jego uodpornienie na zużycie przy równoczesnym utrzymaniu plastyczności rdzenia. Dodatkowo, doświadczeni inżynierowie przeprowadzają modernizacje istniejących linii i stanowisk do grzania generacji. Zmieniają je na piece w odwołaniu do nowszych projektów.

Eksperci zajmują się naprawianiem części mechanicznych oraz wykonują modernizacje systemów automatyki jaka steruje procesami produkcyjnymi. Klienci są usatysfakcjonowani z usług serwisowych z użyciem hartowania indukcyjnego. To pozwala przystosować piec indukcyjny do wymaganych czynności. Udostępnione maszyny można faktycznie przystosować do czynności w wybranym zakładzie, co potwierdzą opublikowane dotychczas rekomendacje przedsiębiorców.