Sprawne działanie wentylatorów do pyłów produkowanych w Nestro

Wdrożenie doskonale opracowanej techniki odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód tego, że marka ta bardzo dobrze rozeznana jest w innowacyjnych rozwiązaniach służących ochronie środowiska i dbaniu o kondycję zdrowotną osób zatrudnionych w wyznaczonym zakładzie. Prawidłowe odpylanie ma wyjątkowe znaczenie w tych zakładach, gdzie używa się maszyn stolarskich oraz w centrach obróbki. Pozwala to obniżyć koszt eksploatacji urządzeń jakie zajmują się obróbką drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, dostosowane do trybu pracy w wyznaczonym zakładzie są w stanie zastąpić ręczne usunięcie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakieś odpady będą umieszczone w maszynie, dzięki czemu będzie ona funkcjonowała bardzo dobrze. Rozwiązania przedsiębiorstwa z tego zakresu przeznaczone są dla małych, jak i dla średnich firm.

W małych firmach mogą zostać zastosowane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem stanowią urządzenie odpylające. Można je stosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączyć do jednej lub do dwóch maszyn. To doskonałe wyjście dla zakładów, gdzie nie ma zbyt wiele maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych rozmiarów Wentylatory do pyłów. Zwarta konstrukcja i mobilność pozwalają na zastosowanie w wielu miejscach pracy. Można do takiego filtra podłączyć do trzech maszyn.

Dla średnich i dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielania pyłu lub wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do stu tysięcy m3/h. To urządzenie zbudowano z komór, a więc można je w dowolny sposób modernizować. Ma dużo zabezpieczeń technicznych, czyli nie trzeba się obawiać, że mogłoby wywoływać zagrożenie w miejscu pracy. Oferta wzbogacona jest o instalacje redukujące ciśnienie, dedykowane do tych miejsc, w jakich istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Urządzenia filtracyjne oczyszczą wówczas pył z niebezpiecznych mieszanek powietrza.